Usługi

Diagnostyka

Każdy proces leczenia zaczyna się od dokładnej diagnozy. Dzięki zaawansowanym technologiom i wiedzy jesteśmy w stanie dokładnie ocenić stan uzębienia i całej jamy ustnej. To pozwala nam na planowanie skutecznych i bezpiecznych terapii, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
W trakcie wizyt konsultacyjnych korzystamy z pomocy nowoczesnych urządzeń, takich jak cyfrowa radiowizjografia (zdjęcia RTG w formie cyfrowej) czy tomografia komputerowa.
Wierzymy, że bardzo ważnym elementem planowania leczenia jest rozmowa z pacjentem i wsłuchanie się w jego potrzeby.
Prawidłowa diagnoza jest fundamentem do wdrożenia odpowiedniego i skutecznego leczenia.
Dzięki profesjonalnym wizytom konsultacyjnym możemy zapewnić najwyższą jakość opieki stomatologicznej, opartej na kompleksowym podejściu zdrowia jamy ustnej.

Profilaktyka

Profilaktyka jest najskuteczniejszą i najmniej kosztowną formą dbania o zdrowie jamy ustnej. Skuteczne zabiegi profilaktyczne i regularne wizyty kontrolne są najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł na całe życie. W naszym gabinecie przywiązujemy szczególną uwagę do tej dziedziny stomatologii.
W trakcie wizyt u profesjonalnej higienistki stomatologicznej wykonujemy zabiegi czyszczenia, dobieramy indywidualnie techniki i produkty przeznaczone do dbania o zdrowie jamy ustnej.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest dziedziną skupiającą się na przywróceniu zdrowia, funkcjonalności i estetyki uszkodzonych zębów. Leczenie zachowawcze zębów polega na ich oczyszczeniu z próchnicy, nadaniu odpowiedniego kształtu ubytku i odbudowie utraconej części zęba przy pomocy materiału imitującego naturalne tkanki.
W naszym gabinecie przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, żeby nasze wypełnienia były trwałe, estetyczne i wolne od powikłań. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i materiały, aby zapewnić skuteczne i trwałe rozwiązania. Wykonujemy wypełnienia kompozytowe przy użyciu lup stomatologicznych bądź mikroskopu stomatologicznego, co sprawia, że leczenie jest skuteczne i małoinwazyjne.
Stosujemy znieczulenia, które sprawiają, że wizyty przebiegają bezboleśnie i komfortowo. W przypadku wizyt na wykonanie wypełnień światłoutwardzalnych znieczulenie nie jest objęte dodatkową opłatą.

Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która skupia się na leczeniu stanu zapalnego zęba bez konieczności jego usuwania.
W naszym gabinecie leczenie kanałowe zawsze wykonywane jest w powiększeniu przy użyciu mikroskopu. To zwiększa skuteczność zabiegu, zmniejsza ryzyko powikłań oraz sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny. Zawsze w trakcie leczenia kanałowego, wykorzystywany jest koferdam – arkusz gumy zamocowany do zęba za pomocą specjalnej klamerki. Zapewnia on izolację od śliny i znajdujących się w niej bakterii oraz zwiększa komfort pacjenta.
W trakcie leczenia kanałowego wykonywane są minimum dwa zdjęcia RTG. Nie są one objęte dodatkową opłatą nawet jeśli w trakcie wizyty okaże się, że konieczne będzie wykonane kolejnych zdjęć. W bardziej skomplikowanych przypadkach może okazać się konieczne wykonanie dodatkowego badania – tomografii komputerowej. Wówczas lekarz poinformuje o zaistnieniu takiej konieczności oraz o związanymi z tym kosztami.
Cena leczenia uwzględnia także znieczulenie, które jest zawsze dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby było bezpieczne i skuteczne.
Zabiegi wykonywane są w oparciu o aktualną i sprawdzoną klinicznie wiedzę. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, narzędzi i materiałów od najlepszych producentów.
Nieprawidłowo wykonane leczenie często jest przyczyną infekcji, stanów zapalnych i może doprowadzić do utraty zęba lub w najlepszym przypadku do konieczności kosztownego ponownego leczenia, które dodatkowo obarczone jest też większym ryzykiem niepowodzenia. Dlatego tak ważne jest zaufanie wykwalifikowanym specjalistom w kwestii leczenia endodontycznego.

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii obejmującą zarówno rutynowe ekstrakcje zębów, jak i bardziej skomplikowane procedury, jak na przykład zabiegi implantologiczne czy zabiegi usuwania zatrzymanych zębów mądrości. Chirurgia stomatologiczna jest wykorzystywana, gdy inne metody leczenia nie są wystarczające do osiągnięcia zadowalających efektów.
Zdajemy sobie sprawę, że każda procedura chirurgiczna może wywoływać obawy u pacjentów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Nasz zespół zajmie się Państwem i zapewni fachową oraz bezbolesną opiekę. Zawsze zapewniamy naszym pacjentom pełne informacje na temat planowanej procedury i oferujemy pełne wsparcie w trakcie, jak i po zabiegach chirurgicznych.

Implantologia

Implanty stomatologiczne to niewielkie tytanowe elementy wprowadzane w miejsce brakujących zębów, dzięki którym można uzupełnić brak jednego, kilku lub wszystkich zębów.
Każdy zabieg implantacji zaczyna się od szczegółowego badania i tomografii komputerowej. Jeżeli warunki w miejscu planowanego implantu są nieodpowiednie, lekarz może zasugerować augmentację, czyli nadbudowę kości.
Korzystamy z implantów renomowanych producentów, jak również wykorzystujemy szablony do nawigowanej cyfrowo implantacji wykonane w technologii CAD/CAM.
Wykonując zabiegi implantologiczne czerpiemy ze sprawdzonej i popartej naukowo wiedzy i korzystamy z nowoczesnego sprzętu i materiałów.
Zabiegi implantacji są zawsze wykonywane w odpowiednio dla każdego dobranym znieczuleniu miejscowym, tak aby zabieg był przeprowadzony bezboleśnie i komfortowo.
Pracujemy z wykwalifikowaną asystą i zwracamy szczególną uwagę na aseptykę, co zapewnia bezpieczeństwo i sprawny przebieg zabiegu.
Lubimy wyzwania, a doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie sprawia, że nie boimy się trudnych przypadków.

Protetyka

Leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie funkcji i estetyki zębów poprzez ich odbudowę lub uzupełnienie brakujących zębów. W naszym gabinecie wykonujemy różne procedury, takie jak licówki, korony, mosty, czy uzupełnienia protetyczne, które mogą być ruchome, np. protezy na elementach retencyjnych.
Przywiązujemy ogromną wagę, aby nasze uzupełnienia protetyczne były trwałe, estetyczne i wolne od powikłań. Dlatego współpracujemy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi, korzystamy z nowoczesnych narzędzi i materiałów od najlepszych producentów, bazujemy na sprawdzonej wiedzy popartej badaniami naukowymi. Wykonując uzupełnienia protetyczne pracujemy z użyciem powiększenia, co zwiększa precyzję i zmniejsza inwazyjność zabiegów.
Przed rozpoczęciem leczenia protetycznego przeprowadzamy rozmowę z pacjentem, wykonujemy szczegółową diagnostykę i ustalamy plan leczenia wraz z kosztorysem i harmonogramem wizyt.
Zapraszamy na wizyty konsultacyjne w celu omówienia rozwiązań dopasowanych do Państwa oczekiwań.

Stomatologa estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która skupia się na poprawie wyglądu uśmiechu poprzez różne zabiegi, takie jak wybielanie zębów, wykonanie licówek lub koron i wiele innych. Stomatologia estetyczna łączy w sobie różne specjalności, takie jak protetyka czy chirurgia. Jest to także połączenie sztuki i medycyny, które umożliwia stomatologom stworzenie pięknego uśmiechu, który jest równocześnie zdrowy.
Zabiegi stomatologii estetycznej mogą przynieść różnorodne korzyści. Nie tylko poprawiają wygląd uśmiechu, ale także mogą poprawić samoocenę i pewność siebie pacjenta.
Stomatologia estetyczna to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, które przekłada się na pozytywne efekty w wielu aspektach życia.
Przed rozpoczęciem zabiegów zapraszamy na wizyty konsultacyjne w celu omówienia indywidualnie dopasowanych do danej sytuacji najlepszych opcji postępowania.

Zapraszamy do kontaktu